SOUTĚŽ PRO DÁRCE KRVE MÁ SVÉHO VÍTĚZE

SOUTĚŽ PRO DÁRCE KRVE MÁ SVÉHO VÍTĚZE

 

V letošním ročníku akce DARUJ KREV, DARUJEŠ NADĚJI, který probíhal o letních prázdninách již podvanácté, přišlo nejcennější tekutinu darovat 3 895 dárců z toho 248 prvodárců. Oproti loňským číslům se počet dárců zvedl o 753. Každý, kdo o prázdninách přišel darovat krev, měl možnost se zaregistrovat do soutěže o LED televizor. Transfuzní oddělení FN Plzeň již řadu let spolupracuje se společností Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o., která v rámci akce DARUJ KREV, DARUJEŠ NADĚJI věnuje televizor. Touto soutěží se Transfuzní oddělení snaží oslovit dárce v období letních prázdnin, kdy je nejméně krevních zásob z důvodu dovolených a úrazů. Letošním šťastným výhercem se stal dvaačtyřicetiletý Petr Kimmel z Plzně, kterému byl 2. prosince předán LED televizor z rukou jednatele společnosti Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o. jednatele Kakizaki san, finančního ředitele Radka Vacha a ředitele Fakultní nemocnice Plzeň MUDr. Václava Šimánka, Ph.D. Vítězný odběr se uskutečnil 31. července.

 

Petr Kimmel prozradil: „Krev chodím darovat již od roku 2005 a letošní červencový odběr byl jako každý jiný, nešel jsem darovat s úmyslem vyhrát. Nový televizor jsem si pořídil před rokem, ale jelikož jsem něco vyhrá poprvé v životě, tento televizor ozdobí náš byt.

 

zleva: jednatel společnosti Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o. Kakizaki san, výherce Petr Kimmel a ředitel FN Plzeň Václav Šimánek