PŘEDVÁNOČNÍ rekapitulace

Každoroční rituál, který má svou nepopsatelnou atmosféru, je předvánoční setkání vrchních sester s ředitelem FN. Letos se uskutečnilo 17. prosince. Z pod roušek zahalených tváří našich bojovnic a bojovníků byla vidět únava, ale i naděje, že tento „pandemický“ rok bude brzy za námi a snad přijde lepší.

Ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.  promluvil k vrchním sestrám, ale jeho slova patří všem zaměstnancům plzeňské fakultní nemocnice: „Děkuji Vám za to, jak covidovou pandemii zvládáte. Nikdo na ni nebyl připravený, nebyl připravený celý svět. Nehledejme viníka kdo selhal, zda svět nebo příroda, držme spolu a bojujme. Covid ukázal charaktery a v naší nemocnici jsou obrovští srdcaři. Spojili jsme se a bojujeme společně a jsme pro pacienty místem jistoty. Za námi už nic není….Společnými silami léčíme, zvládáme, padáme, ale dáváme. Děkuji vám, že hledáte způsob, jak věci řešit, jak vyřešit problém a nehledáte, proč to nejde. Nejsou pandemické vlny. Je jen jedna a zvládáme ji skvěle, jako jeden tým a za to jsem nesmírně rád. A co bude zítra a pozítří? Covid, covid, covid, ale musíme věřit, že příští rok bude covidu méně a začneme normálně žít. Krásné Vánoce.“

vrchní sestry a vedoucí pracovníci FN Plzeň