OČKOVÁNÍ VE FN PLZEŇ

OČKOVÁNÍ VE FN PLZEŇ

Fakultní nemocnice v Plzni je největším očkovacím centrem Plzeňského kraje. Putují sem veškeré vakcíny, které jsou následně distribuovány do dalších zdravotnických zařízení. Nachází se v areálu bývalé vojenské nemocnice FN Plzeň Bory, Edvarda Beneše 13, pavilon č. 61.

První dodávka vakcíny proti Covidu- 19 dorazila do naší nemocnice 30. prosince 2020 a následující den byli naočkováni první zaměstnanci, v polovině ledna bylo naočkováno více než 3 400 zájemců (zaměstnanci, pacienti, ambulantní specialisté, členové IZS). Od 15. 1. 2021 se mohou na očkování přihlásit lidé starší 80 let. Rezervace termínů je možná na portálu Centrálního rezervačního systému https://registrace.mzcr.cz nebo na telefonní lince 1221. Na následujících fotografiích si můžete prohlédnout, jak probíhá očkování proti Covidu- 19- od příjezdu vakcíny až po vydání mezinárodního očkovacího průkazu.

Z Prahy právě dorazila zásilka vakcíny proti Covidu- 19. 

Po příjezdu je vakcína ihned uložena do mrazáku, který disponuje požadovanou teplotou minus 80 stupňů Celsia. 

Zájemce o očkování se po objednání dostaví do očkovacího centra, kde ho čekají nutné administrativní úkony. 

Pro očkování je potřeba podepsat informovaný souhlas, který si zájemce může vytisknout doma při registraci nebo mu bude dodán v nemocnici. Zároveň bude zájemci přidělen termín podání druhé vakcíny. 

Lékař provede vstupní anamnézu. 

Po konzultaci s lékařem je zájemce naočkován. Samotná aplikace dávky trvá jen několik vteřin.

Po aplikaci vakcíny je nutné, aby se každý odebral do čekárny na 30 minut. 

Po 2. dávce naočkování bude každému vystaven certifikát. V případě zájmu je možné nechat si vystavit „Mezinárodní očkovací průkaz“, jehož cena je 217 Kč.