Na dětské chirurgii více komfortu pro rodiče

Celkem 660 dětí, od čerstvě narozených až do věku patnácti let, hospitalizovali v loňském roce na Dětském oddělení Chirurgické kliniky FN Plzeň. Zkušení chirurgové, společně s dalšími odborníky, léčí malé pacienty nejen z Plzeňského, ale i Karlovarského kraje. Nejčastější diagnózy jsou otřesy mozku, popáleniny, bolesti břicha, tříselná kýla, pokousání psem, autonehody, ale třeba i vrozené vývojové vady.

Oddělení disponuje 15 lůžky, třemi nadstandardními pokoji, plně vybavenou hernou a poradnou, která slouží mimo jiné ke kontrolám po vážnějších úrazech. V roce 2020 měla v péči 1 062 pacientů. Velkou výhodou pro malé pacienty je umístění všech vyšetřovacích metod v jedné budově.

Již brzy se dočkají většího komfortu také rodiče hospitalizovaných dětí. Dosud oddělení disponovalo pro doprovod pacientů pouze pěti lůžky. Rekonstrukcí bývalé umývárny vznikne nový prostorný třílůžkový pokoj, díky kterému budou moci maminky nebo tatínkové u svých nemocných dětí trávit čtyřiadvacet hodin denně.

Nemocnice dostává během roku mnoho děkovných dopisů, které jsou předávány na konkrétní pracoviště. Jedno poděkování vám představujeme. Každé zpětné vazby si moc vážíme, děkujeme za ni a Nikolce přejeme pevné zdraví.

Dobrý den. Moc děkujeme všem lékařům a skvělým sestřičkám za to, jak skvěle všichni pečovali o naši dceru Nikolu H. během její hospitalizace na dětské chirurgii FN Plzeň Lochotín.

Děkujeme Vám za to, že jste nám Nikolku skvěle léčili a že se nám v dobrém stavu mohla vrátit domů. Rovněž Vám děkujeme i za hezký osobní přístup Vás všech, díky kterému jsme vše společně dobře zvládli.

Moc si Vás všech za toto vážíme.

S pozdravem Martin H.