Děkujeme 8

Ačkoli se situace v souvislosti s pandemií mírně zlepšuje, zdravotníci ve svém nasazení rozhodně nepolevují a nemocnice i nadále šlape naplno ve vysokých obrátkách. A v krásných gestech a projevech díků pokračují i naši dárci, kterým tímto ze srdce děkujeme.

Projekt #POMAHAMESESTRICKAM vznikl ve spolupráci České asociace sester a Generali České pojišťovny. Do veřejné sbírky se zapojila široká veřejnost i známé osobnosti a díky tomu tak obdržela naše nemocnice dar ve výši téměř jednoho milionu korun – 483 dárkových poukazů, každý v hodnotě 2 000 Kč, které lze uplatnit na portálu Slevomat. Poukazy převzali ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph. D. a náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Ing. Bc. Andrea Mašínová, Ph.D., DBA, LL.M. od krajského ředitele Generali Česká pojišťovna Ing. Jiřího Turka. Poukazy využijí všechny všeobecné zdravotních sestry na covidových pracovištích.

Plzeňská značka Nafigo vyrábí veselé respirátory s certifikátem pro účinnost FFP2. Sympatická majitelka dovezla do nemocnice 530 barevných nanoroušek s potiskem Děkujeme a Respekt. Kromě toho, že jsou slušivé, mají i velkou odolnost a jsou velice praktické na údržbu. Potěší pracovníky na Otorhinolaryngologické klinice, v Očkovacím centru, Oddělení imunochemické diagnostiky, Klinice zobrazovacích metod, Ústavu mikrobiologie a Šiklově ústavu patologie.

Obdarovat nemocnici respirátory se rozhodla také firma Suptel, která jich dodala 2 000 kusů. Užitečný dárek ocenili zdravotníci na covidovém Anesteziologicko-resuscitačním oddělení.

Usměvaví provozovatelé plzeňské kavárny Snílek přivezli na covid Urgentní interní příjem pět krabic plných naprosto úžasných zákusků, po kterých se doslova zaprášilo.

Plzeňská realitní kancelář MM Reality vyslala desítku svých zaměstnanců se speciálním dárkem v podobě nutričních a výživových taštiček, na jejichž výrobě se sama podílela. Všechny putovaly na covidová pracoviště, kde dodají energii zdravotníkům.

Bolavým zádům a namáhané krční páteři zdravotníků z covidového Anesteziologicko-resuscitačního oddělení pomůže fyzioterapie. Celkem 35 poukázek na své služby nabídla Michaela Zimolová, která provozuje rehabilitační ordinaci v centru Plzně ve studiu Michelle Care.