Slovany podpořily Srdce pro sestry

Akce Srdce pro sestry, jejímž cílem bylo vybrat 1 600 srdcí pro všechny všeobecné zdravotní sestry FN Plzeň, pomalu finišuje. A je to znát, protože nemocnici teď skutečně zaplavují srdce. Několik mateřských škol, dětských domovů, ale i úřadů a knihoven  srdce sbíraly či vyráběly po vlastní linii a teď je zástupci subjektů nosí ve velkých krabicích najednou.

Podobně učinil i Městský obvod Plzeň 2-Slovany ve spolupráci s 51. MŠ z Částkovy ulice. Starosta Lumír Aschenbrenner, místostarostka Eva Trůková a ředitelka mateřinky Blanka Linhartová předali nemocnici celkem 860 dárkových balíčků, které financoval z části obvod a z části přímo jeho vedení. Děti z 51. MŠ vyrobily maketu nemocnice, strom života a srdíčka z moduritu. Ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. a náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Ing. Bc. Andrea Mašínová, Ph.D., DBA, LLM společně převzali také dva obrovské dorty ve tvaru srdce, které by se samozřejmě hromadného předání 12. května nedočkaly, a tak si na nich pochutnaly sestřičky covidových pracovišť už nyní.

Děti z 51. MŠ vyráběly strom života. FOTO: Městský obvod Plzeň 2-Slovany