Děkujeme 10

Konečně můžeme říct, že v souvislosti s pandemií je situace ve FN Plzeň na dobré cestě. Covidová pracoviště se vrací ke svým odbornostem, pacientů s nákazou ubývá, hospitalizovaných je méně než dvě desítky. Tímto symbolickým desátým poděkováním v tomto roce bychom rádi vzkázali všem dárcům, že si jich nesmírně vážíme, jejich podpora všem zdravotníkům dávala velkou sílu. Děkujeme.

Klub FC Viktoria Plzeň poděkoval sestřičkám fakultní nemocnice v rámci Mezinárodního dne sester. Kromě velké sbírky srdcí od fanoušků se zapojili i sami hráči, kteří nechali vyrobit 60 speciálních triček se vzkazem a vlastnoručně je pak podepsali Jean-David Beauguel, Jan Kopic a David Limberský. Do nemocnice putovalo i speciální 3D srdce, kde nechyběly podpisy celého týmu.

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. spolupracuje s FN Plzeň na mnoha projektech, aktuálně třeba při provozu relaxačního centra Oáza. V polovině května přivezla ředitelka organizace Vlastimila Faiferlíková do nemocnice velkou krabici drobných dárků a dárkové poukázky na večeři v hotelu Ibis, které využijí zdravotníci Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny.

Toník Z. se svojí maminkou Lenkou byl hospitalizovaný na Dětské klinice, a proto ví, co zdejší malé pacienty baví nejvíc – malování na trička. Domluvil se tedy s maminkou, svými přáteli a jejich rodinami a společně poslali na kliniku velikou zásilku bílých bavlněných triček a sadů fixů na textil, aby mohly děti kreslit a tvořit nové originální módní kousky.

Dobrovolníci z regionální agentury DoRA si vzpomněli na klienty Pobytové sociální péče a společnými silami upletli několik desítek teplých barevných ponožek.

Dobroty z plzeňské Kavárny pod věží naše zdravotníky těší poměrně často. Majitelka podniku totiž dorty a zákusky vozí pravidelně na vybraná pracoviště nemocnice. Naposledy si na úžasném dortu pochutnali na borské Klinice zobrazovacích metod.