Prázdninový provoz
Dermatovenerologická klinika vznikla při zřízení Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni v roce 1946.
V současnosti zajišťuje základní a vysoce specializovanou péči o pacienty s kožními a pohlavními chorobami. Ročně ošetří více než 30 000 pacientů v ambulantní a lůžkové části.
Lůžková část kliniky má k dispozici 22 standardně vybavených lůžek a dva jednolůžkové nadstandardně vybavené pokoje.
Základem ambulantní části jsou ambulance pro dospělé pacienty, pro děti a pro nemocné s pohlavně přenosnými nákazami. Kromě těchto ambulancí má klinika i specializované ambulance, například poradnu pro alergická kožní onemocnění (ekzémy, kožní choroby z povolání), korektivní dermatologii (lékařská kosmetika), flebologickou poradnu (pro nemoci cév dolních končetin a jejich komplikace, sklerotizace žil). Melanomová poradna sleduje nemocné s kožními nádory, a to především s melanomem. Klinika má poradnu imunodermatologickou a pro biologickou léčbu závažných kožních chorob (psoriáza, autoimunitní nemoci), dále vlasovou poradnu a poradnu pro pacienty s chronickou kopřivkou. Andrologická poradna se zabývá vyšetřováním poruch mužské plodnosti. Do pracovní náplně patří i provádění kožních chirurgických zákroků (excize kožních nádorů, pigmentových projevů, bradavic, ošetřování keloidů aj.).
Klinika má moderní přístrojové vybavení pro léčbu kožních chorob, například vysokovýkonné lasery cévní a erbiový, které se používají k léčení vrozených cévních vývojových vad (nevus flammeus) a jiných kožních nádorů. K terapii závažných chorob jako jsou lupénka, či ekzém jsou k dispozici přístroje pro světloléčbu. Klinika se specializuje také na léčbu lymfatických otoků (lymfedém).
Kromě zdravotnické činnosti má Dermatovenerologická klinika na starosti i výuku studentů lékařské fakulty v rámci magisterských studijních programů včetně výuky zahraničních studentů a zajišťuje také postgraduální studium pro lékaře a sestry.
V oblasti vědeckého výzkumu spolupracuje klinika s některými zahraničními pracovišti, a to především při řešení vlivů životního prostředí na kůži, vzniku kožních nádorů a jejich prevenci, výzkumu autoimunitních chorob a provádění kultivací kožních buněk.