Jak roztančit děti v nemocnici?

Tak se zeptala Tatiana Antonova, studentka Lékařské fakulty Plzeň a se svými spolužáky v IFMSA (mezinárodní federace asociací studentů medicíny zaměřená především na zvýšení informovanosti široké veřejnosti v oblastech prevence nemocí a zdravého životního stylu) nacvičili několik animačních sestav a v pondělí 12. března vše vypuklo. Dětskou klinikou procházela skupinka mediků a jakoby skládali zkoušku. Problém nastal, když srdíčko poslouchali na koleni a dýchání pak na hlavě.  Poradit jim za velkého smíchu musely děti, a aby studenti u zkoušky nepropadli, zbytek skupinky se proměnil na tančící mediky a spolu s dětmi tančili o sto šest. Nakonec děti dostaly 2 kvízové otázky a vysoutěžily si za odměnu plyšáka, balónkové květiny a meče nebo bublifuky. Netančili jen studenti a děti, ale i jejich rodiče na herně nebo pacientští návštěvníci naší dětské ambulance.

Děkujeme, děti byly na chvilku úplně uvolněné, smály se a tančily...