Zelený zákal aneb tichý zloděj zraku

V rámci Světového týdne glaukomu (zelený zákal) proběhlo na oční klinice 14. března  preventivní měření nitroočního tlaku pro zaměstnance FN Plzeň.  Celkem bylo vyšetřeno 70 zaměstnanců,  u 10 % byly zachyceny vyšší hodnoty nitroočního tlaku a  byla doporučena další vyšetření.

Toto preventivní vyšetření pro zaměstnance uspořádala Oční klinika poprvé a kalendář, do kterého se zájemci hlásili, byl během krátké doby obsazený. Přednostka Oční kliniky FN Plzeň doc. MUDr. Renata Říčařová, CSc. dodává: „Akci jsme letos organizovali poprvé a netušili jsme, jak velký bude zájem. Jsme mile překvapeni, kolik se přihlásilo zaměstnanců a je znát, že prevence je mezi zdravotníky známým pojmem. Je důležité si uvědomit, že pozdě diagnostikovaný a pozdě léčený zelený zákal může způsobit pacientům nevratné poškození očního nervu a funkce očí.

Kolektiv Oční kliniky FN Plzeň