Slunečnice zdobí FN Plzeň

Zasaďme slunečnici, rozsviťme Českou republiku 2018 – kampaň, během které byly vysazeny slunečnice do půlkruhu ve dvou řadách před lékárnou FN Plzeň – Lochotín. V rámci Světového dne roztroušené sklerózy a za spolupráce nadačního fondu Impuls a Roska Plzeň (organizace lidí s roztroušenou sklerózou) přišli představitelé FN Plzeň podpořit tento projekt výsadbou slunečnic. Akce se zúčastnili ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D., přednosta MUDr. Jiří Polívka, CSc., primářka MUDr. Jitka Rokytová, vrchní sestra Mgr. Lucie Posseltová a vedoucí lékař Centra FN Plzeň pro roztroušenou sklerózu MUDr. Marek Peterka. Symbolicky zasadili žluté květiny i lidé nemocní roztroušenou sklerózou a jejich přátelé. Všichni, kteří sázeli slunečnice, měli možnost napsat svá přání na lístek a připnout je ke květinám. Každý účastník obdržel na památku semínka slunečnice, aby si tento projekt připomínal i doma až mu vykvetou.

Slunečnice je symbolem naděje, jadérka představují jednotlivé nemocné, okvětní lístky představují aktivity nadačního fondu Impuls a zároveň i jednotlivé pacientské organizace, stonek představuje zdravou populaci, o níž se potřebují nemocní lidé opřít, listy na stoncích znázorňují podané pomocné ruce.

Roztroušená skleróza je chronické zánětlivé onemocnění, při němž imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu, mozek a míchu, dochází k porušení přenosu nervového signálu.

Odborníci Neurologické kliniky, na fotografii zleva: vedoucí lékař Centra pro roztroušenou sklerózu Marek Peterka, vrchní sestra Lucie Posseltová, primářka Jitka Rokytová a přednosta Jiří Polívka.

Ředitel FN Plzeň Václav Šimánek si zasadil svou slunečnici.

Přání, které poroste se žlutou květinou.

Téměř všichni pomáhali zasadit slunečnice.