Oslavy dne dětí ve FN Plzeň

Bývalá pacientka Karolína Mikšovská udělala radost dětem na dětské klinice, když se svým bratrem Standou a maminkou přišli dětem zahrát na harmoniky. Sourozenci hráli na harmoniku a děti hádaly název písničky, společně si zazpívaly hity jako Jožin z bažin nebo Tři citrónky. Dozvěděly se něco o harmonice jako o hudebním nástroji a vyzkoušely si na ní zahrát. Byl to Karolínčin dárek dětem ke dni dětí a děti dostaly originální dárek- vějíř, který se v parném počasí opravdu hodil.

Druhý den dopoledne na herně probíhal body painting - malování na tělo. Dobrovolnice a studentka Tatiana vykouzlila se svou kolegyní krásné obrázky, zatancovaly si s dětmi a vytvořily jim zvířátka z balonků. V odpoledních hodinách se malí pacienti přenesli do světa Star Wars. Jediové, Stormtroopeři, Darth vader jim předvedli ukázky boje se světelnými meči, které si také malí účastníci vyzkoušeli. Zuřila bitva s papírovými stormtroopery za pomocí nerv pistolí, proběhla tvorba papírových modelů různých postav a malí bojovníci dostali dárky s motivem Star Wars.

Děkujeme Karolínce a její rodině, studentkám Lékařské fakulty v Plzni, 501. legii a the Rebel legion (kostýmním organizacím). Všichni tito nadšenci už několikrát navštívili děti, aby jim zpříjemnili pobyt v nemocnici.

Karolínka Mikšovská a její zpestření v podobě hraní na harmoniku.

Karolínka Mikšovská a její výuka hry na harmoniku.

Body painting - malování na tělo.

Balonkový meč pro statečné rytíře.

Hrdinové Star Wars.

Výuka boje se světelnými meči.