STONOŽKA stále pomáhá

Možná jste o ní ještě neslyšeli – Crohnova nemoc, které lékaři ještě nepřišli na kloub. Nikdo neví, co ji způsobuje, a následky jsou děsivé. Je to onemocnění zažívání (žaludku, střev, ale někdy i kloubů), při kterém nemocní hubnou, jsou unaveni, nemohou chodit do školy, do práce, sportovat a nemají na nic sílu. Stonožka (Hnutí na vlastních nohou) společně s lékaři a sestřičkami dětské kliniky naší fakultní nemocnice a profesory a studenty Fakulty aplikovaných věd ZČU  pomohla ke vzniku počítačového programu, který z mnoha dat a informací od našich malých pacientů zkouší vypátrat, proč vlastně Crohnovou chorobou onemocněli. Stonožkové děti malují, koncertují, píšou eseje a tím všem  nemocným říkají: "nejste v tom sami".

Stonožka svou pomocí výzkumu Crohnovy choroby pomáhá  i  nemocné Karolínce, která se sama snaží  zlepšit náladu malým pacientům na Dětské klinice, kde i ona  trávila svůj čas s bojem s touto nemocí.