Veselé, láskou prosněžené Vánoce

Ojedinělý charitativní projekt pro onkologicky nemocné děti v nemocnicích v České republice. 11. října 2018 se na Základní škole Martina Luthera v Plzni uskutečnila netradiční tisková konference, kde byl představen nový videoklip k letošní prezentaci projektu Veselé, láskou prosněžené Vánoce.

Autorem projektu je Tomáš Bursa, onkologický pacient, který se po úspěšné léčbě rozhodl pomáhat dětem s diagnózou onkologického onemocnění v celé České republice a to prostřednictvím Nadačního fondu Dobří lidé Česka. V adventním období se vydává do nemocnic v Plzni, Brně, Ostravě, Litoměřice, Praze a Olomouci a předává malým pacientům přací, posvěcené adventní kalendáře.  Zdánlivě obyčejné adventní kalendáře v sobě ukrývají nejen čokoládu, ale v tomto roce také prostřednictvím QR kódu možnost zhlédnout pohádku, tlumočenou do znakového jazyka. Kalendáře každoročně posvětí Mons. Emil Soukup z farnosti u katedrály sv. Bartoloměje v Plzni. Zároveň by měly každého inspirovat k tomu, aby si každý správně přál, jak říká autor projektu Tomáš Bursa.

Přání, aby se kalendáře dostaly na ta správná místa a pomáhaly, se neslo celou tiskovou konferencí a je také mottem videoklipu, který bude, společně s novými webovými stránkami, spuštěn 11. října ve 20:18.

Hosté (si) přáli mnohé:

• Tomáš Bursa – aby si lidé uměli správně přát.
  • Michal Anděl (autor a režisér klipu) – sdílejte tuto myšlenku dále.
  • Jana Audesová (výtvarnice – autorka kalendářů) – aby myšlenka projektu pomáhala a andílci z kalendářů nosili radost.
  • Zdeněk Lahoda (hudebník, účinkující ve videoklipu) – aby kalendáře šířili radost a pohodu.
  • Kristýna Voříšková (tlumočnice do znakového jazyka) – aby i pohádka, která je součástí kalendáře, potěšila.
  • Václav Šimánek (ředitel FN Plzeň) – aby se kalendáře dostaly ke všem nemocným dětem. Jen FN v Plzni má onkologicky nemocných dětských pacientů 620. Slíbil také, že hospitalizovaní pacienti se budou moci podívat i na pohádku z kalendáře.
  • Alena Kozáková (ředitelka Nadace 700 let města Plzně) – aby malé světélko radosti z kalendářů zažehlo motor rakety, která nastartuje uzdravení.

Tiskové konference se také zúčastnily děti ze Základní školy Martina Luthera v Plzni, které spolu s paní učitelkou Jitkou Barvířovou celou konferencí provázely. Podpořit je přišli i rodiče a kamarádi, ředitel školy, premiéru videa si nenechaly ujít ani členky motorkářského klubu Biker Cats, které v něm hrají klíčovou roli.

Pro seznámení s podrobnosti projektu navštivte stránky

www.dobrilideceska.cz