Podpořte Vzpomínky na dětství

Vzpomínáte na své dětství? Ptali jste se někdy svých velkých dětí, jaké měly vlastně dětství? Co si pamatují, jaké měly sny či vzpomínky? Někdo z nás může mít vzpomínky krásné, jiný řekne – nevím, měl jsem dětství úplně normální, jiný může mít vzpomínky špatné. Je to neovlivnitelné, vzpomínky nám nikdo nevezme. A právě na téma Vzpomínky na dětství se zaměřili organizátoři projektu, díky kterému získají malí pacienti Jednotky intenzivní a resuscitační péče Dětské kliniky FN Plzeň lepší vybavení. 

Celou akci popisuje Martin Kotýk, majitel firmy High Security, která se společně s Plzeňskými želvami do celého projektu zapojila: „Díky spolupráci mnoha milých lidí vznikl krásný kalendář, kde fotografie známých tváří zachycují jejich vzpomínky. Prodejem kalendáře a aukcí obrazů chceme napomoci úsměvu vážně nemocných hospitalizovaných dětí ve FN Plzeň.“ 

Myšlenku podpořily známé osobnosti z různých oborů, které se na okamžik vrátily do svého dětství. Herečka Veronika Arichteva, moderní pětibojař David Svoboda, moderátorka ČT Aneta Savarová, halová mistryně v běhu na 400 metrů překážek Denisa Rosolová, fotbalista Vladimír Darida, herec Lukáš Langmajer, sportovní komentátor Jan Smetana, tanečnice Anet Antošová, herečka Lucie Šteflová a další. 

Ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. dodává:„ Jsem velmi rád, že se v naší společnosti najdou lidé, kteří vlastní píli vytvoří hodnotu, která napomůže někomu dalšímu, hlavně v případě, kdy pomoc jde malým nemocným dětem. Ročně odborníci na této jednotce intenzivní a resuscitační péče ošetří téměř tři sta vážně nemocných dětských pacientů a speciálně elektricky polohovatelná lůžka, která budou za vybrané prostředky nakoupena, velmi zkvalitní péči o malé pacienty. Velmi děkujeme všem, kteří se do projektu zapojili. 

Slavnostní křest kalendáře spojený s aukcí obrazů se konal letos 19.září v hotelu Continental a byly vydraženy fotografie za 81 tis. korun. Od tohoto data započal prodej kalendáře, který se bude prodávat až do konce ledna 2016 na www.vzpominkynadetstvi.cz v sekci eshop. nebo si jej zájemci mohou objednat na adrese info@greendiamond.cz . Dalším místem, kde bude možné přispět na dobrou věc, je bar Archa ve Veleslavinově ulici. Zde budou od 18.11. vystavené fotografie formou zarámovaných plakátů s možností zakoupení přímo na místě. 

Podpořte dobrou věc nákupem krásného kalendáře…. 

vzpomínky galavečer