Barevná nemocnice

Barvy, nápady a hlavně mládí. To jsou základní parametry projektu Barevná nemocnice, do kterého se zapojili  studenti Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu, kteří se snaží svými nápady a následnou realizací probarvit tmavší místa nemocnice. Cílem této spolupráce je zpříjemnění prostředí nemocnice  nejen pro  pacienty, ale i zaměstnance, aby se v ní všichni lidé cítili dobře.

Prvním dílem středoškolských umělců byly barevné trojúhelníky ve spojovací chodbě, druhým bylo panorama Plzně v nově zrekonstruovaném vchodu B. Dalším dílem byla instalace  dřevěné dekorace na téma moře a jeho živočichové na dětském pokoji Neurochirurgické kliniky a zajímavým  počinem bylo vytvoření videospotu loňského Mezinárodního dne dětí ve FN Plzeň. Nedávno nadaní mladí  umělci zpestřili svými malbami betonové zátarasy na parkovišti v lochotínském areálu.

Studenti přináší do nemocnice nápaditost, jejich mládí přináší zajímavé myšlenky. Upřímné poděkování patří šikovným studentů a zároveň i  vedení Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu, mnohá místa ve FN Plzeň jsou barevnější a veselejší.

logo Barevná nemocnice

Grafická úprava dopravní chodby v areálu Lochotín (trasa z parkovacího domu na zdravotnická pracoviště).

Oživení jednoho z hlavních vstupů do monobloku areálu Lochotín (vchod B)

Pokoje na Neurochirurgické klinice jsou teď mnohem veselejší.

Odkaz na videospot Den dětí ve FN Plzeň je zde: https://www.fnplzen.cz/node/1170

Barevnější parkování