FN Plzeň otevírá nové hřiště pro nejmenší pacienty

Zástupci Nadačního fondu Kapka naděje dnes slavnostně předali Fakultní nemocnici Plzeň nové dětské hřiště, které bude sloužit pro zpestření pobytu v nemocnici malým pacientům. Hřiště za téměř 359 tisíc korun, nechal vybudovat nadační fond i za významného přispění společnosti BEZNOSKA, jejíž obchodní ředitel Pavel Milata se slavnostního otevření hřiště také zúčastnil.

„S FN Plzeň spolupracujeme od roku 2009, a jsem moc rád, že zde můžeme opět přispět svou “kapkou” pomoci a zpříjemnit tak dětem pobyt v nemocnici, protože právě dětské hřiště je místo, kde mohou alespoň na chvíli zapomenout na svou nemoc a trápení,“ říká Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

Slavnostní předání dětského hřiště se uskutečnilo na hematoonkologickém oddělení Dětské kliniky FN Plzeň. Obchodní partneři se společně se zástupci FN Plzeň setkali v herně Dětské kliniky, společně si prohlédli nové hřiště a navštívili dětské pacienty na hematoonkologickém oddělení.

Za všechny malé pacienty, kteří budou v příštích letech hřiště navštěvovat, poděkovala dárcům náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Plzeň Andrea Mašínová: „Velmi si vážíme dobrého srdce nadačního fondu Kapky naděje, který přináší našim malým onkologickým pacientům okamžiky radosti a naděje.  Velké poděkování patří i všem partnerům NF Kapka Naděje, nové prvky na dětském hřišti rozzáří úsměvy našich dětských pacientů i jejich rodičů a všichni alespoň na malou chvilku zapomenou na pobyt na nemocničním lůžku.“

Hřiště zhotovila firma Bonita Group Service s.r.o. Děti se mohou těšit na řetězovou houpačku, sedátko Baby, kolotoč na sezení s vnitřními sedáky, houpadlo na pružině ve tvaru koníka a auta a domeček MIDI. Všechny prvky splňuje certifikáty kvality a bezpečnosti používání pro nejmenší uživatele. Vybudování dětského hřiště v areálu FN Plzeň stálo 358 677,69 korun. Společnost BEZNOSKA, se kterou Kapka naděje spolupracuje od roku 2013, přispěla částkou 300 000 Kč.