Finále Plzeň potěšilo malé pacienty

Filmový festival Finále Plzeň připravil malým pacientům Fakultní nemocnice v Plzni předvánoční překvapení. V pondělí 21. 12. měli malí pacienti možnost navštívit speciální projekci pohádky Sedmero krkavců, která se konala právě pod hlavičkou Finále Plzeň. Zástupci festivalu na závěr dětem rozdali i malé dárky.

„V předvánočním čase by děti měly být se svojí rodinou, a když to nejde, jsme rádi, že jim pobyt v nemocnici alespoň trochu zpříjemníme. Věřím, že se spolupráce s organizátory festivalu osvědčí, a že se projekce budou do nemocnice vracet,“ sdělil ředitel Fakultní nemocnice v Plzni MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.

Součástí dramaturgie Finále Plzeň, jehož novým provozovatelem je společnost Film Servis Plzeň, s.r.o., je mimo jiné také více přiblížit festival co nejširší veřejnosti. „Využili jsme vstřícného přístupu vedení Fakultní nemocnice v Plzni a připravili jsme pro děti z hemato-onkologického, psychiatrického a neurologického oddělení promítání krásné české pohádky Sedmero krkavců. Současně jsme  předali knížky s pohádkovými příběhy,“ uvedla ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová.

Spolupráce Finále Plzeň a Fakultní nemocnice v Plzni ovšem touto akcí nekončí. „V budoucnu bychom rádi na toto předvánoční promítání navázali projekcemi nových českých filmů v prostorách nemocnice i pro dospělé pacienty,“ doplnila ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová. Snahou organizátorů bude i představit některé delegace k filmům tak, aby klienti nemocnice měli možnost zažít festivalovou atmosféru tak, jak jí znají návštěvníci Měšťanské besedy, kde se festival tradičně koná. Nadcházející ročník se uskuteční v termínu 15. – 21. 4. 2015 a kromě Měšťanské besedy využije i prostor např. DEPO 2015 i dalších, do této doby netradičních míst.