Canisterapie – když pes léčí

Kitta je hnědá labradorka, která se svou paničkou Petrou Pirnerovou pravidelně navštěvuje malé pacienty na Dětské klinice v rámci canisterapie. Tato fenka, labradorský retriever, děti pokaždé rozptýlí a potěší tak, jak to jenom tito čtyřnozí kamarádi dovedou.

Jedním z pacientů byl také devítiletý Honzík, který se při úvodních odběrech velmi bál. Velkým překvapením pro něho bylo, že mu Kitta v nemocnici dělala milou společnost. Honzík pejsky miluje. Během odběru si hladil novou chlupatou kamarádku, která pohlazení radostně opětovala, a strach byl pryč. Kitta prošla pokoje, kde na ní čekaly ostatní děti. Kdo chtěl, mohl si jí povodit po chodbě, hodit jí míček, nebo si lehla k němu do postele a jen tak tam spolu chvíli leželi a užívali si vzájemnou přítomnost.

Canisterapie je metoda léčebné rehabilitace, která využívá vztahu mezi člověkem a psem.

Děkujeme, že za námi chodíte.

Více informací na: www.pomocnetlapky.cz/cz/