Plzeňští policisté potěšili nemocné děti

 

Co vlastně obnáší práce policisty ? Na tuto otázku dětem odpověděl praporčík Petr Nováček a jeho kolegové z obvodního oddělení Plzeň střed v úterý 16.2.2016 na dětském hematoonkologickém oddělení.

 

Vše se odehrálo na ambulantním sálku. Do místnosti nastoupilo šest policistů, každý jinak oděný, aby děti viděly, že policista může být městský, pořádkový, dopravní, zásahový, strážník či pracovat na policejním úřadě. Vše zajímavé, co měli policisté na sobě, dětem řádně ukázali a také vysvětlili. Děti si pak mohly leccos vyzkoušet a zeptat se na to, co je jen napadlo.

 Kolik váží celý oděv zásahové policie ? Zastřelili jste už někoho? Pomůže Vám neprůstřelná vesta zachránit život ? Kolik stojí celý oděv? A můžete si všechno nechat, když odejdete od policie ? Na všechny otázky se jim dostalo odpovědi a děti byly doslova nadšené. Dokonce se některé svezly v policejním autě.
Policisté s sebou také přivedli kamaráda písničkáře, člena kapely Znouzectnost a Demophobia, Petra Škabradu, který dětem zahrál a zazpíval o Plzni a jejích pověstech.

 Na závěr celé návštěvy děti dostaly kšiltovky s nápisem POLICIE , četnické omalovánky, pexeso, ovoce, čokoládu a plyšové hračky. Společně s dětmi a policisty jsme udělali dohodu, že na den dětí uspořádáme na zahradě dětské hematoonkologie další báječnou akci i se psovody a prohlídkou policejních aut.

 Za celý nápad děti potěšit moc děkujeme podpraporčíkovi Martinu Rašovskému, praporčíkovi Petru Nováčkovi, Danielovi Karlíkovi a dalším jejich úžasným kolegům. Moc se těšíme na další setkání.

 

 

Martina Tytlová, hematoonkologické oddělení Dětská klinika FN Plzeň