Dáváte profesionalitu i něhu

U příležitosti Světového dne nemocných navštívil biskup plzeňský Tomáš Holub  fakultní nemocnici.  Pozdravil zaměstnance, požehnal nemocným a předal velké poděkování: „Aby se zdravotníci mohli  starat o nemocné, potřebují profesionalitu a něhu. Něhu dostáváme zadarmo, jako součást daru života, zadarmo ji i dávejme.  Aby se lidé uzdravili, potřebují psychickou pohodu a víru, že se uzdraví, že je ještě někdo potřebuje. Velmi děkuji všem zaměstnancům fakultní nemocnice, kteří kombinují profesionalitu a něhu, za jejich oddanou práci. Něha vychází z vašich otevřených srdcí, dáváte to, co sami získáváte. Modlím se za vás všechny i za nemocné.“

Světový den nemocných byl vyhlášen v roce 1993 papežem Janem Pavlem II. jako  solidarita s nemocnými. Připomínáme  si jej  každoročně 11. února,  s letošním mottem: „Zadarmo jste dostali, zadarmo dávejte."

Duchovní péči ve fakultní nemocnici zajišťuje pastorační služba Biskupství plzeňského - Římskokatolické církve.

Biskup plzeňský Tomáš Holub požehnal vrchním sestrám v lochotínském areálu FN Plzeň

Společná fotografie z návštěvy plzeňského biskupa Tomáše Holuba

Návštěva Neonatologického oddělení FN Plzeň

Společná fotografie z návštěvy plzeňského biskupa Tomáš Holuba v borském areálu FN Plzeň