POJĎTE SI ZAHRÁT GOLF, POMŮŽETE DĚTEM S DIABETEM

Zveme vás na dobročinný golfový turnaj STOP DIABETU – podané ruce dětským diabetikům FN Plzeň,  který se uskuteční v neděli 19. května 2019. Charitativní akci pořádá Lions Club Plzeň Ladies v Resortu Darovanský dvůr a výtěžek turnaje bude předán pro komfortnější léčbu diabetických dětí FN Plzeň.

Na Dětské klinice FN Plzeň je 250 dětí, jimž byl diagnostikován po narození, v dětství či pubertě diabetes 1. typu (IDDM), což je úplná absence tvorby inzulinu vlastním organismem.

Správná léčba cukrovky vyžaduje momentální znalost glykémie pacienta v průběhu dne. Příspěvek bude použit na podporu malých pacientů zejména ze sociálně slabších rodin, a to především na technické vybavení při měření glykémie.  Tato technologie velmi napomáhá rodičům dětí s diabetem při celodenním sledování jejich glykemických profilů  a ve spolupráci s lékaři umožňuje následnou úpravu dávky inzulínu.  Neméně důležité je i podpora rekondičních pobytů  dětí s diabetem.

V celé České republice je takto nemocných dětí asi 3800, nárůst se za 20 let ztrojnásobil.

Garant akce:

MUDr. Helena Bastlová: golf.lions@seznam.cz, 601376153