Filmy a knížky jsou výbornou terapií

Dětskou kliniku 1.a 2.června  rozzářil dětský smích. Hezčí Den dětí se pokusili připravit organizátoři Filmového festivalu Finále Plzeň  pro malé pacienty, FILMOterapie se konala již potřetí  přímo v prostorách nemocnice. Oslavu Dne dětí zpříjemnila projekce pohádky Jiřího Stracha Svatojánský věneček, kterou ocenila mezinárodní porota posledního ročníku Finále Plzeň.

Spolupráce Finále Plzeň a Fakultní nemocnice v Plzni touto akcí nekončí. „I v budoucnu bychom rádi pokračovali v projektu FILMOterapie v prostorách nemocnice, protože jsme si vyzkoušeli, že dětští pacienti se na pohádky těší a opravdu si je užívají. Věřím, že se nám podaří na některé další promítání přivézt i filmovou delegaci,“ doplnila Eva Veruňková Košařová, ředitelka Filmového festivalu Finále Plzeň.

Dalším gratulantem, který přišel dětem popřát hodně zdraví, byla zástupkyně Finančního úřadu pro Plzeňský kraj Michaela Hošťálková. V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“, přivezla do nemocnice více jak 200 knížek, které přinesli ze svých domovů zaměstnanci tohoto úřadu pro nejmenší pacienty. Děti měly z knížek velkou radost a pro dospělé účastníky setkání bylo velmi příjemné zjištění, že knížky stále děti lákají, rozzářené dětské  oči při pohledu na Včelí medvídky nebo Krtečka potěší každého. Ředitel FN Plzeň  Václav Šimánek dodává: „Jsem velmi rád, že některé rodiče nenechávají  děti napospas virtuální realitě a přibližují svým potomkům knižní svět, plný fantazie. Díky  četbě  získávají děti lepší slovní zásobu a intenzivní čtení  s cíleným opakováním textu může napomoci dětem s vadou řeči. Děkujeme všem zaměstnancům finančního úřadu za jejich přispění a jsem přesvědčen, že každá donesená knížka si najde svého čtenáře.“

 (na fotografii zleva: vrchní sestra Dětské kliniky Romana Sedláčková, ředitel FN Plzeň Václav Šimánek, tisková mluvčí finančního úřadu Michaela Hošťálková)