SPRÁVNÁ TECHNIKA UŽ OD MALIČKA

Studentky oboru Dentální hygienista Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Plzeň učily malé pacienty na Dětské klinice, jak si správně čistit zuby. Snažily se vštípit správné návyky v péči o zoubky už od nejútlejšího věku. Učily je, jak je důležité pravidelné čištění zubů, poradily nejvhodnější techniku a vysvětlily, co je zubní povlak. Připravily mnoho motivačních her zaměřené na dentální hygienu, jako například rozdělit, jaké potraviny zoubkům prospívají a které jim naopak škodí.

Dentální hygienistka Stomatologické kliniky Mgr. Lenka Malíková, Dis. dodává: „Jakmile si dítě v útlém věku zvykne na pravidelné čištění zoubků, stane se tato nezábavná činnost běžnou součástí jeho každodenního života. Když se k tomu přidá i správný způsob čištění, tak se dětem v budoucnu vyhne celá řada zubních onemocnění.“

Hra jak rozdělit potraviny, které zoubkům prospívají a které jim škodí.

Malí pacienti se naučili názvy všech zoubků.