PELÍŠKY PRO MIMINKA

Neonatologické oddělení obdrželo v pátek 2. srpna pět unikátních pelíšků pro své nejmenší a nejzranitelnější pacienty od výkonné ředitelky Nedoklubka Lucie Žáčkové a koordinátorky Nedoklubka Veroniky Hřebejkové. Vedoucí lékař JIRP MUDr. Martin Matas vysvětluje: „Tyto polohovací pelíšky jsou určeny pro donošené  novorozence i předčasně narozené děti s hmotností od cca 500 gramů. Dětem poskytují a dávají pocit bezpečí při přechodu z maminčina bříška do inkubátoru nebo do postýlky,  zajišťují správné  polohování dítěte a velmi přispívají ke zklidnění miminka. Pelíšek se skládá ze čtyř částí, tzv. dělohy s průstřihy pro navození pocitu, že je miminko stále u maminky v břiše,  dále tří hřejivých rukou pro těsnější objetí, dvou kostiček pro podložení pod hrudníček a jednoho srdíčka pro polohování miminka na bříško.“

Díky výtěžku celoroční kampaně zakoupila organizace Nedoklubko ve spolupráci s firmou Pampers, Neobed a agenturou Plus Production Prague 60 unikátních pelíšků pro 12 perinatologických center intenzivní péče v ČR. Neonatologického oddělení bylo prvním centrem, které převzalo čtyři pelíšky Neobed Intensiv a jeden Neobed Twins určený pro dvojčátka.

Děkujeme za naše nejmenší pacienty, kteří se budou cítit na Neonatologickém oddělení jako u maminky v bříšku.

Na fotografii zleva: asistentka náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Diana Konášová, manažerka pro vzdělávání a výuku nelékařů Světluše Chabrová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Andrea Mašínová, výkonná ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková,  koordinátorka Nedoklubka Veronika Hřebejková, vedoucí lékař JIRP Neonatologického oddělení Martin Matas, staniční sestra JIRP Neonatologického oddělení Jitka Burešová, autorka pelíšků Eva Řežábková

Pelíšky předala výkonná ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčkové spolu s koordinátorkou Nedoklubka Veronikou Hřebejkovou.