Když pes léčí, je vždy veselo

Matěj a Kita se setkali na Dětské klinice. Mladý pacient se zotavoval po úrazu ruky a naše čtyřnohá kamarádka Kita zase přišla za dětmi, aby je potěšila a pomohla jim svým nejlepším psím způsobem. Kita vyskočila Matějovi do postele a její panička Petra Pirnerová  nanesla na pravou ruku chlapce, kterou měl v té době omezeně hybnou, tvarohový dezert. Chlupatá kamarádka ruku olízala, čímž jí stimulovala a zároveň si pochutnala. Matěj jí se smíchem hladil a strávili spolu prima chvilku. Děti si krásné dopoledne moc užily a Kita už se těší na nové dětské kamarády z nemocnice.

Canisterapie je léčebná metoda, která spočívá v kontaktu pacienta se psem. Ve fakultní nemocnici ji provádí Petra Pirnerová ze společnosti Pomocné tlapky, o. p. s., která se zabývá chovem, převýchovou a výcvikem asistenčních psů. Tato léčebná metoda je ve fakultní nemocnici už od roku 2017 díky finanční podpoře společnosti Cheirón, a.s. zabývající se vývojem, výrobou a prodejem anestetických přístrojů, odsávacích systémů, operačních stolů a světel, techniky pro intenzivní péči.