ČLENOVÉ VLÁDY OTEVŘELI NOVÝ URGENTNÍ PŘÍJEM

Ve středu 9. října byl slavnostně otevřen nový urgentní příjem FN Plzeň. Slavnostního otevření se zúčastnili předseda vlády České republiky Andrej Babiš, ministr zdravotnictví  Adam Vojtěch a ministryně pro místní rozvoj ČR Klára Dostálová.

Téměř 100 milionová investice  je jedním z největších projektů Fakultní nemocnice Plzeň tomto roce. Rekonstrukce původního centrálního příjmu započala v listopadu 2017 a  probíhala v plném provozu.  Díky novému urgentnímu příjmu byl navýšený počet ambulancí, zvětšily se čekárny, rozšířily se chodby, k dispozici je zcela nový observační sál s 13 akutními lůžky.

Premiér vlády ČR Andrej Babiš dodává:„Jsem velmi rád, že se Fakultní nemocnici Plzeň podařilo vybudovat urgentní příjem takového rozsahu. Multidisciplinární tým kvalifikovaných odborníků má k dispozici komfortní pracoviště s moderními diagnostickými přístroji  a pacienti celého regionu mají jistotu  dostupné zdravotní služby 24 hodin denně 7 dnů v týdnu v té nejvyšší kvalitě.“

Urgentní příjem FN Plzeň je jediným svého druhu v Plzeňském kraji.  V nepřetržitém provozu je zde  poskytována akutní zdravotnická péče pacientům s interním, kardiologickým, chirurgickým a neurologickým onemocněním, samozřejmou součástí je také traumatologická ambulance. Ročně je zde ošetřeno  více než 55 000 pacientů.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připomíná: „Ministerstvo zdravotnictví připravilo novou koncepci urgentní péče v České republice a naším cílem je, aby měla urgentní péče jasnou strukturu a standardy. Vytvoříme státem garantovanou síť urgentních příjmů v okresních a krajských městech. Navíc úhradová vyhláška pro příští rok počítá s významnou finanční injekcí pro urgentní péči, a to téměř 2 miliardy korun. Nový urgentní příjem ve Fakultní nemocnici Plzeň je samozřejmě součástí této koncepce a jsem velmi rád, že pacienti na jihozápadě Čech mají k dispozici moderní pracoviště evropského formátu.“

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ředitel FN Plzeň Václav Šimánek na slavnostním otevření nového Urgentního příjmu.

Slavnostní otevření nového Urgentního příjmu FN Plzeň.

Ředitel FN Plzeň Václav Šimánek s premiérem Andrejem Babišem na slavnostním otevření nového Urgentního příjmu.

Za účasti premiéra Andreje Babiše, ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové byl slavnostně otevřen nový Urgentní příjem FN Plzeň.

Slavnostní přestřižení pásky nového Urgentního příjmu FN Plzeň.

Prohlídka nového Urgentního příjmu za účasti členů vlády ČR.

V prostoru Urgentního příjmu je k dispozici rentgenové pracoviště s unikátním robotickým RTG. Tento ojedinělý diagnostický přístroj je vybavený dvěma robotickými rameny na stropním závěsu a umožní získat snímek pacienta z jakéhokoliv pohledu, což pomůže vyšetřit těžce zraněné pacienty bez nutnosti pohybu. Zároveň výrazně citlivé receptory umožňují získávat rentgenový obraz s velmi nízký dávkovým zatížením.

Přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Jan Beneš představil členům vlády ČR nové prostory Urgentního příjmu.

Ředitel FN Plzeň Václav Šimánek na heliportu představuje vypracovaný generel, který navrhuje další rozvoj a optimální postup výstavby nových objektů a rekonstrukce stávajících budov.

Setkání členů vlády ČR se zaměstnanci FN Plzeň u příležitosti slavnostního otevření Urgentního příjmu.

Setkání členů vlády ČR s novináři u příležitosti slavnostního otevření Urgentního příjmu.

Ministr zdravotnictví vystoupil na přednáškovém bloku – prezentace nového Urgentního příjmu, včetně historie urgentní péče ve FN Plzeň.