MOVEMBER 2019 VE FN PLZEŇ

Fakultní nemocnice Plzeň se letos již pošesté přihlašuje do  celosvětové kampaně  Movember, která probíhá v  listopadu, a díky které muži svými kníry napomáhají  šířit  osvětu o karcinomu prostaty. Letos se k ní připojili i plzeňští indiáni.

„Vyzýváme muže, pány, kluky,  pojďte do toho s námi  a  podpořte  tuto kampaň  - luxus zdraví si musíme hýčkat. Prevence je levnější a pohodlnější, pojďte do toho s námi a nechte si narůst knír. A pokud nemůžete, alespoň se zajímejte o své zdraví, “  říká ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.

FN Plzeň v rámci prevence rakoviny prostaty nabízí:

Náběr krevního testu rakoviny prostaty

I v letošním listopadu se  Oddělení imunochemické diagnostiky FN Plzeň - Bory zapojilo do celosvětové charitativní akce Movember. V rámci této akce zorganizovala FN Plzeň možnost vyšetření na karcinom prostaty pomocí krevního testu.Toho se mohou zúčastnit všichni muži, ve věku nad 50 let.

Jak se přihlásit

Pro vyšetření je potřeba náběr krve se žádankou. Tu získáte v pracovní dny v době mezi 7.00-11.30h na příjmu imunochemické laboratoře FN Plzeň - Bory, pav. 64 – bývalá vojenská nemocnice, u parkoviště vedle bufetu.  S laborantkou vyplníte osobní údaje a kontakt na vás.

Odběr krve

Po té se dostavíte do pavilonu 54– rovněž bývalá vojenská nemocnice, pavilon Interního oddělení - přízemí vchod vlevo - odběry krve, kde vám provedou odběr 4ml žilní krve (pracovní doba po-pá 7.00-12.00h). Odběr není nutné provádět na lačno.

Výsledek

Výsledek bude k dispozici na příjmu laboratoře s vyhodnocením a doporučením následné péče a je možno jej telefonicky nebo mailem konzultovat s MUDr. Radkou Fuchsovou, v pracovní dny 12-15h 377401470 nebo fuchsovar@fnplzen.cz

Podpořte Movember i Vy, na webu Movember.com má  FN Plzeň svůj tým a zájemci  se do něj mohou registrovat.  (Movember / Registrace/ Připojit se k týmu FN Plzeň) https://cz.movember.com/team/2246844