Silvestrovské dementi

Rok 2019 je u konce a rádi bychom do příštího letopočtu vstoupili s čistou informační linkou. V poslední době jsme zaznamenali různé zprávy o FN Plzeň, které se nezakládají na pravdě, či jsou špatně interpretované. Tak jak je to  vlastně doopravdy?

Není pravdou, že:

. v  roce 2020 se borská část stěhuje na Lochotín

Stěhování části borského areálu nastane ve chvíli, kdy bude postaven nový pavilon chirurgických oborů na Lochotíně a některá  pracoviště z Bor budou sídlit v nové budově. Termín 202_...

…. po stěhování  nebude na Borech žádná nemocnice

Areál bývalé vojenské nemocnice zůstane zachovaný, tzn. chirurgické a interní oddělení bude poskytovat služby stále. Zároveň i sociální i geriatrické oddělení, včetně lůžek  LDN

…. se bude zavírat lékárna na Borech

Naopak, na Borech budeme otevírat novou lékárnu, tzn.že v borském areálu budou  pro širokou veřejnost dostupné lékárny dvě.

…. se zhoršila kvalita stravy v nemocnici

Na Borech budujeme nový stravovací provoz v místě, kde před časem ještě fungovala stará kuchyně. Několikaměsíční omezení přineslo řadu obtíží, které jsme postupně „vychytávali“  a v brzké době si budou pacienti i zaměstnanci vychutnávat nemocniční menu  té nejvyšší kvality.

….jsme poslední nemocnicí, která bude mít robotické pracoviště

Zdaleka nejsme poslední. Abychom byli dobrou nemocnicí, musíme být i  dobrými hospodáři a v současnosti jsou robotické operace pojišťovnou již lépe hrazené. Předpokládáme, že v dubnu 2020 začne robotická operativa u urologických, gynekologických a chirurgických pacientů.

…. naši univerzitní profesoři odcházejí na východ za lepší prací

Pravdou je, že hnacím motorem odchodu byl hlas srdce.

Krásný rok 2020 Smile

Vaše FN Plzeň