KORONAVIRUS-INFORMACE

CO DĚLAT, POKUD JSTE PŘICESTOVALI V POSLEDNÍCH 14 DNECH Z OBLASTI NÁKAZY NOVÝM KORONAVIREM (provincie Chu-pei, Wuhan, Čína) ČI JSTE PŘESTUPOVALI NA VELKÝCH ASIJSKÝCH MEZINÁRODNÍCH LETIŠTÍCH A MÁTE HOREČKU, KAŠEL NEBO DUŠNOST:

Pokud jste doma, nikam nechoďte – vyhněte se kontaktu s ostatními lidmi.

Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi alkoholu.

Při kašli a kýchání si zakrývejte ústa a nos kapesníkem nebo paží či rukávem, ne rukama!!!

Kontaktujte Kliniku infekčních nemocí a cestovní medicíny (INF) na tel. 377 402 264, 377 402 657.  Pokud jste byli vyzváni k vyšetření, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, NEVSTUPUJTE do čekárny a zazvoňte na označený zvonek u hlavních dveří infekční kliniky FN Plzeň-Bory, Edvarda Beneše 13, Plzeň. Personál  se Vám bude ihned věnovat.

CO DĚLAT, POKUD JSTE PŘICESTOVALI V POSLEDNÍCH 14 DNECH Z OBLASTI NÁKAZY NOVÝM KORONAVIREM (provincie Chu-pei, Wuhan, Čína) ČI JSTE PŘESTUPOVALI NA VELKÝCH ASIJSKÝCH MEZINÁRODNÍCH LETIŠTÍCH A NEMÁTE ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY ONEMOCNĚNÍ:

Po celou dobu maximální inkubační doby, tj. 14 dnů od odletu z oblasti nákazy zůstaňte doma, minimalizujte kontakt s ostatními lidmi.

Často si myjte ruce mýdlem a vodou, popřípadě používejte dezinfekční prostředky na bázi alkoholu.

Kontaktujte telefonicky pracoviště odboru protiepidemického KHS Plzeňského kraje se sídlem v Plzni (KHS) na tel. 377155209,-205, -204, -100, které rozhodne o příslušných protiepidemických opatřeních včetně karantény.

Příslušný praktický lékař Vám vystaví případné potvrzení o nařízení karantény.

Pokud se objeví příznaky jako teploty, kašel, dušnost, kontaktujte Kliniku infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Plzeň (INF) na tel. 377 402 264, 377 402 657.

Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na Kliniku infekčních nemocí a cestovní medicíny nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, NEVSTUPUJTE do čekárny a zazvoňte na označený zvonek u hlavních dveří infekční kliniky. Personál  se Vám bude ihned věnovat.

Zpracováno: 28. 1. 2020, Klinika infekčních nemocí a cestovní medicíny, Krajská hygienická stanice