BISKUP POŽEHNAL PACIENTŮM

Biskup plzeňský Mons. Tomáš Holub navštívil 11. února fakultní nemocnici u příležitosti Světového dne nemocných, aby požehnal pacientům a zaměstnancům poděkoval za jejich obětavou práci.  V rámci modlitby pro fakultní nemocnici biskup Holub vzkázal všem pracovníkům: „Podstatné jméno člověk má vždy přednost před přídavným jménem nemocný. Hodnota lidského života dává všem věcem smysl.  Život je největší dar, co můžeme dostat a vy i já pečujeme o tyto životy. Vy po stránce zdraví, já v tom duchovním rozměru.  Děkuji vám všem za vaši práci.“ Následovala návštěva Neonatologického oddělení, kde dostali požehnání miminka a jejich maminky. Biskup zavítal i na  Onkologickou a radioterapeutickou kliniku a v borském areálu  pronesl slova útěchy na geriatrickém oddělení.

Duchovní péči ve fakultní nemocnici zajišťuje pastorační služba Biskupství plzeňského - Římskokatolické církve. Více o duchovní službě ve fakultní nemocnici najdete zde.

Světový den nemocných připadá ke dni 11. února, tento den je zároveň den památky Panny Marie Lurdské. Papež Jan Pavel II. ho vyhlásil jako každoroční a celosvětovou vzpomínku na nemocné. Letos jsme si připomněli tento den již po dvacáté osmé.

Na fotografii zleva: ředitel FN Plzeň Václav Šimánek, biskup plzeňský Tomáš Holub

Setkání se zaměstnanci FN Plzeň-Lochotín

Nursing Now je celosvětový projekt ICN a WHO k pozdvižení statutu a profilu ošetřovatelství. Má zviditelnit význam sester, podpořit jejich vliv a maximalizovat jejich přínos pro společnost. Cílem je zlepšení zdraví populace.

Plzeňský biskup požehnal miminkům na Neonatologickém oddělení

Návštěva Neonatologického oddělení

Návštěva Onkologické a radioterapeutické kliniky