FN Plzeň získala 2. místo v anketě Bezpečná nemocnice

FN Plzeň obdržela 2. místo za přístup k péči o slabozraké a nevidomé v celostátní anketě Bezpečná nemocnice. V rámci projektu Integrace nevidomých osob a osob slabozrakých na poskytování bezpečné a kvalitní péče připravuje FN Plzeň označení všech rozcestníků, hlavních vchodů, osobních výtahů a komunikačních uzlů s použitím Braillova bodového písma.

Cílem projektu je  zajistit bezpečný a plynulý pohyb a výbornou prostorovou orientaci ve FN Plzeň osobám nevidomým a slabozrakým během jejich návštěvy nemocnice. FN Plzeň již v minulosti zavedla službu průvodce pacienta, který asistuje a doprovází jakoukoli osobu handicapovanou denně od 6 do 20 hodin.

Úpravou prostředí, odstraňováním architektonických bariér, prevencí dalšího poškození, dostupností služeb bez nutnosti průvodce chce FN Plzeň přispět ke zvýšení soběstačnosti a sebevědomí osobám s poškozením zraku. Za finanční odměnu ve výhře soutěže Bezpečná nemocnice nechá FN Plzeň ve speciální tiskárně vytisknout cedulky s popisky pomocí Braillova bodového písma, které budou následně vylepeny u hlavních vchodů, osobních výtahů a rozcestníků. Veřejnost o této novince budeme informovat.