Rozšíření provozní doby odběrového místa Covid-19

Od středy 16.9.2020 se mění provozní doba odběrového místa na vyšetření COVID-19 ve FN Bory, v areálu bývalé Vojenské nemocnice.

Provozní doba odběrových míst na vyšetření COVID-19 ve FN Plzeň - pondělí až neděle:

• samoplátci: pondělí - sobota 7:00 - 12:00, 13:00 - 14:30 hod., neděle 7:00 - 12:00 hod.
  • klienti KHS: pondělí - sobota 7:00 - 12:00, 13:00 - 15:30 hod., neděle 7:00 - 12:00, 13:00 - 14:30 hod.
  • klienti s vystavenou eŽádankou od svého praktického lékaře: pondělí - neděle 8:00 - 12:00, 13:00 - 14:30 hod.

Pravidla pro samoplátce:

• Odběry pro klienty na vyšetření Covid-19 (samoplátce) se provádějí po objednání přes online formulář – ZDE na konkrétní termín.
  • Vyplněný formulář lze vytisknout a donést s sebou, odbavení se urychlí.
  • Údaje zadané ve formuláři budou uvedené na vydaném potvrzení. Pokud nebudou správně uvedeny údaje ve formuláři, nebude objednávka platná a vyšetření se neuskuteční.
  • Objednací čas je určen pro objednávku 1 osoby. Objednaný klient se dostaví ve stanovený termín na platební místo umístěné přímo u odběrového místa v areálu bývalé vojenské nemocnice, sledujte značení.
  • Test si zajišťuje klient na vlastní náklady. Cena testu je 1 756 Kč. Platba je z epidemiologických důvodů možná pouze kartou, hotovost nebude akceptována!
  • S dokladem o zaplacení odchází klient na odběr. Bez předchozí registrace a platby není možné test provést.
  • Klient musí být zdráv, nesmí být v karanténě a v poslední době neměl rizikový kontakt s pozitivní osobou. Na základě údajů uvedených v on-line formuláři bude Certifikovaný laboratorní výsledek zaslán na e-mail klienta, nebo bude připraven k osobnímu vyzvednutí v odběrovém místě, ve lhůtě 48 hodin po odběru.
  • Klient samoplátce přichází k odběru pěšky do místa s označením Samoplátci a e-žádanky. Odběr z okénka auta v tomto případě není možný.

Pravidla pro klienty Krajské hygienické stanice (KHS):

• Klient, odeslaný na doporučení Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje se na odběrové místo dostaví přesně v čas stanovený e-mailem nebo SMS zprávou.
  • Laboratorní výsledek je zaslán následně elektronicky pouze na KHS, ta poté informuje klienta i o výsledcích testu.

Pravidla pro klienty s vystavenou eŽádankou:

• Klienti s vystavenou eŽádankou od svého praktického lékaře se mohou objednat k odběru – ZDE
  • Laboratorní výsledek sdělí praktický lékař.
  • Klient přes e-žádanku přichází k odběru pěšky do místa s označením Samoplátci a e-žádanky. Odběr z okénka auta v tomto případě není možný.

Upozornění: U malého procenta vyšetřovaných vzorků může být výsledek z důvodu nestandardního průběhu reakce tzv. nehodnotitelný a je nutno celé vyšetření opakovat (nikoli odběr). V tomto případě se uzavření a odeslání výsledku může o 24 hodin prodloužit.