FN PLZEŇ JE TU PRO VÁS

Čísla pozitivních osob  s nákazou Covid 19 denně významně narůstají, 15.10.2020 je ve FN Plzeň hospitalizováno celkem 84 pacientů, což je v celoročním období pandemie nejvyšší počet. Fakultní nemocnice poskytuje péči nejvyšší kvality všem pacientům a dělá maximum pro to, aby pandemické období zvládla. Děkujeme všem zaměstnancům za jejich pracovní nasazení a za jejich vstřícnost, kterou projevili  v době uzavření škol. Své rodinné poměry  vyřešili tak, aby napomohli  dobrému chodu celé  nemocnice.

Opatření tohoto týdne:

• Dochází k útlumu plánované operativy
  • Onkologická operativa a léčba akutních stavů běží ve standardním režimu
  • V covidovém pavilonu otevíráme urgentní covid příjem, který bude pracovat v režimu 24/7
  • Pro covidové pacienty zprovozňujeme další speciální  oddělení v covidovém pavilonu ve FN Bory
  • Infekční klinika otevírá další své oddělení pro covid pacienty
  • Kapacita covid JIP lůžek (27)  je dostačující, v případě potřeby máme personální i prostorové kapacity pro rozšíření
  • Počet plicních ventilátorů je dostatečný (90), v brzké době obdržíme od Ministerstva zdravotnictví dalších 10 kusů
  • Počet lůžek napojených na kyslíkovou terapii – 807
  • Zprovoznili jsem krizovou  psychologickou linku pro naše zaměstnance
  • Od pondělí 19.10. otevíráme malé školní skupiny pro děti našich zaměstnanců (1.a.2. třída ZŠ)

FN Plzeň je největším zdravotnickým zařízením na jihozápadě Čech a postará se o všechny své pacienty. Bez rozdílu diagnózy, věku či bydliště. Zdraví zaměstnanců a péče o naše nemocné jsou prioritami v jakémkoli období.