RUKU NA SRDCE

Srdeční procházková trasa. To je akce, kterou pro vás i v této složité době připravil osvětový projekt Ruku na srdce. Pod záštitou ředitele FN Plzeň MUDr. Václava Šimánka, Ph.D. a za spolupráce přednosty Kardiologické kliniky FN Plzeň prof. MUDr. Richarda Rokyty, Ph.D. odstartuje Srdeční procházková trasa v amfiteátru za obchodním centrem Plaza. Tento projekt potrvá od 19. října 2020 do 18. listopadu 2020. Cílem je nejen zvyšovat povědomí             o chronickém srdečním selhání, ale i podpořit pacienty v převzetí aktivnější role při jejich léčbě a zejména při dodržování režimových opatření. Více informací o projektu najdete na www.rukunasrdce.cz. Procházka je dlouhá 1 500 metrů a volnou chůzí vám zabere zhruba 30 minut. Poznáte ji podle oranžových židlí a stejně barevného značení na chodníku. První Srdeční procházková trasa vznikla v loňském roce v Praze, od té doby akce probíhá potupně po celé České republice.

Profesor Richard Rokyta dodává: „Pohyb se řadí mezi režimová opatření, která jsou nezbytná pro léčbu srdečního selhání, a právě chůze je pro člověka nejpřirozenější. Správný pohyb v rozumné míře prospívá cévám, srdci a má také blahodárný vliv na psychiku člověka.“