Plzeňští hokejisté předali speciální vybavení pro malé pacienty

Plzeňští indiáni jsou patrony dětských pacientů již dlouho. Několikrát do roka přichází do fakultní nemocnice pozdravit nemocné děti, strávit s nimi krásné odpoledne, předat dárky a povídat si o hokeji a dětských snech. Dnes indiáni přivezli dárek velkých rozměrů, 3 speciální lůžka pro dětské pacienty. 
Cestu, jak započala myšlenka nákupu tohoto vybavení, popisuje Magdalenka Bočková, marketingová manažerka HC Škoda Plzeň: „V letních měsících proběhla aukce hraných dresů ze sezóny 2014/2015, do které se zapojilo více jak stovka zájemců. Byli jsme velmi mile překvapeni, kolik peněz se podařilo aukcí získat a myšlenka obdarovat fakultní nemocnici speciálním vybavením pro děti možná oslovila nejednoho účastníka aukce.“ 
HC Škoda Plzeň se podařilo vydražit dresy za 68 000 Kč a za tuto částku hokejisté koupili speciální polohovatelná lůžka s elektrickým ovládáním zádové a stehenní části, která byla předána na Kliniku ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí, na její dětské oddělení. 
Ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. dodává: „Na tomto pracovišti jsou hospitalizováni nejen ortopedičtí, ale i traumatologičtí pacienti, kteří často podstupují složité operační výkony, mnohdy i opakované. Jejich ošetřování je velmi náročné a proto jsme velmi rádi, že jsme získali nová polohovatelná lůžka, která zlepší pohodlí pacientů a usnadní i práci ošetřujícímu personálu. 
Vedení FN Plzeň děkuje HC Škoda Plzeň za dlouhodobé patronství a přeje celému hokejovému týmu v současné sezóně úspěch, hlavně ve zdraví a bez úrazů. 


(na fotografii zleva: HC Škoda Martin Straka, ředitel FN Plzeň Václav Šimánek, přednosta ortopedické kliniky Tomáš Pavelka a kapitán Ondřej Kratěna)