FN Plzeň navyšuje kapacitu na testování na protilátky proti viru SARS-CoV-2

Vzhledem k obrovskému zájmu veřejnosti o testování protilátek proti viru SARS-CoV-2 se FN Plzeň rozhodla rozšířit stávající možnosti testování.  „Tak velký zájem nás potěšil a musím upřímně říci, že i velmi překvapil, během jednoho týdne se zaplnily kapacity na mnoho dnů dopředu. Operativně jsme proto navýšili kapacity, abychom vyhověli co největšímu počtu našich klientů,“ komentuje situaci ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph. D.

Nyní se zájemci mohou nechat otestovat na protilátky v borském areálu FN (bývalá Vojenská nemocnice) každý všední den v dopoledních hodinách. Tak tomu bude i nadále, ale navyšuje se kapacita testů v daném čase. Od 21.12.2020 bude možné se nově přihlásit na odpolední odběr, a to každou středu od 13:00-15:00 hodin.

JAK SE OBJEDNAT K ODBĚRU?

·       V rezervačním systému si vyberte volný termín a objednejte se ZDE. Je možné se objednat i telefonicky, a to na tel. čísle 377 402 940 (každý všední den od 8:00 do 10:00).

PŘED ODBĚREM

·        Ve Vámi zvoleném termínu a čase přijdete do FN Bory.

·        Na pokladně (mobilní buňka, viz. mapa bod A) uhradíte cenu testu a vyplníte potřebné formuláře (informovaný souhlas, souhlas s odesláním výsledku prostým mailem a dotazník).

·        UPOZORŇUJEME, ŽE LZE PLATIT POUZE KARTOU!

·        Žádáme Vás o pečlivou kontrolu Vámi zadaného emailu.

ODBĚR

·        Po zaplacení se odeberete na Interní oddělení (INTO), pavilon č. 54 (viz. mapa, bod B)

·       Zde odevzdáte vyplněné formuláře a bude Vám odebrána jedna zkumavka žilní krve.

VÝSLEDKY

·        Výsledky Vám budou zaslány na Vaši emailovou adresu. V případě potřeby je možné výsledky konzultovat telefonicky s MUDr. Radkou Fuchsovou, a to v úterý a v pátekod 10:00-12:00 hod (tel. 377 401 470, fuchsovar@fnplzen.cz).

KDY SE NECHAT VYŠETŘIT?

1. Ideální doba pro testování je od 30. dne po prvním pozitivním PCR testu.
  2. Pokud test nebyl proveden, tak od 30. dne od prvních příznaků onemocnění.
  3. Dalšími vhodnými kandidáty jsou lidé, kteří byli v karanténě s někým, kdo byl PCR pozitivní a dále i ti, co měli slabé příznaky nemoci a jejich PCR test byl negativní. I zde platí, že by lidé měli dorazit na test po 30. dnu od události.

kdy není vhodné testovat?

Není vhodné testovat zájemce, kteří jsou aktuálně nemocní či se zrovna nachází ve 14-ti denní karanténě.

jak probíhá odběr vzorku a kdy budou výsledky?

Test na protilátky se provádí z odběru jedné zkumavky žilní krve, na Interním oddělení (INTO), pavilon č. 54 (areál bývalé vojenské nemocnice). Výsledek se pacient dozví emailem.

jaká je cena testu na protilátky?

516 Kč.