FN Plzeň navyšuje kapacitu na testování na protilátky proti viru SARS-CoV-2

Na Oddělení imunochemické diagnostiky (OID) se odborníci systematicky zabývají stanovením protilátek proti SARS-CoV- 2 jak po prodělaném covidovém onemocnění, tak po očkování již téměř dva roky.

Na přelomu roku bylo testování protilátek pro veřejnost pozastaveno, jelikož laboratoř přechází na novou unikátní metodu měření hladin tzv. „neutralizačních“ protilátek. Tento nový test prokáže, zda má člověk v sobě kvalitní protilátky, které blokují viru vstoupit do organismu. Lidé se již nyní mohou hlásit na testování, které začne od 10. ledna 2022.

Zájemci se mohou nechat otestovat na protilátky v borském areálu FN (bývalá Vojenská nemocnice) každý všední den v dopoledních hodinách. Nově byl přidán i odpolední termín, a to každou středu.

JAK SE OBJEDNAT K ODBĚRU?

V rezervačním systému si vyberte volný termín a objednejte se ZDE. Je možné se objednat i telefonicky, a to na tel. čísle 377 402 940 (každý všední den od 8:00 do 10:00).

PŘED ODBĚREM

Ve Vámi zvoleném termínu a čase přijdete do FN Bory.

Na pokladně (bývalá vrátnice u vjezdu do BVN, pavilon č. 66) uhradíte cenu testu a vyplníte potřebné formuláře (informovaný souhlas, souhlas s odesláním výsledku prostým mailem a dotazník).

UPOZORŇUJEME, ŽE LZE PLATIT POUZE KARTOU!

Žádáme Vás o pečlivou kontrolu Vámi zadaného emailu.

ODBĚR

Po zaplacení se odeberete na Interní oddělení (INTO), pavilon č. 54.

Zde odevzdáte vyplněné formuláře a bude Vám odebrána jedna zkumavka žilní krve.

VÝSLEDKY

Výsledky Vám budou zaslány na Vaši emailovou adresu. V případě potřeby je možné výsledky konzultovat telefonicky s MUDr. Radkou Fuchsovou, a to v úterý a v pátekod 9:00-11:00 hod (tel. 377 401 470, fuchsovar@fnplzen.cz).

KDY NENÍ VHODNÉ NECHATE SE TESTOVAT?

Není vhodné testovat zájemce, kteří jsou aktuálně nemocní či se zrovna nachází ve 14-ti denní karanténě. Doporučujeme uskutečnit testování minimálně měsíc po prodělání onemocnění či po naočkování.

JAK PROBÍHÁ ODBĚR VZORKU A KDY BUDOU VÝSLEDKY?

Test na protilátky se provádí z odběru jedné zkumavky žilní krve, na Interním oddělení (INTO), pavilon č. 54 (areál bývalé vojenské nemocnice). Výsledek se pacient dozví emailem.

JAKÁ JE CENA TESTU NA PROTILÁTKY?

516 Kč.