PRAVIDLA PRO TESTOVÁNÍ

• Infolinka odběrového místa: 377 401 270 (v provozu 7 dní v týdnu od 8:00 do 12:00 hodin)

• Provozní dobu odběrového místa naleznete zde.

• Informace k PCR testování naleznete zde.

PRAVIDLA PRO ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ od 1. 6. 2022

Ag testování pro veřejnost prováděné zdravotnickým pracovníkem není hrazené z veřejného zdravotního pojištění!

• Odběry pro veřejnost (samoplátce) se provádějí výhradně po předchozím objednání přes online formulář na konkrétní termín.

Výsledky testování jsou předávány do databáze KHS a oznamovány klientovi.

• Pro rychlejší odbavení prosíme o vyplnění a vytištění evidenčního listu (ke stažení zde).

• Po provedení a vyhodnocení antigenního testu dostane testovaný klient písemnou informaci o výsledku odběru.

V případě pozitivního výsledku Ag testu provedeného zdravotnickým pracovníkem, musí klient kontaktovat svého praktického lékaře. Pacient podle pokynů PL nebo KHS zůstává v izolaci na dobu nezbytně nutnou k zamezení šíření infekce. Konfirmační PCR test již není vyžadován.

Informaci o výsledku PCR testu obdrží klient standardně prostřednictvím SMS zprávy ve lhůtě do 48 hodin.

• Cizojazyčné Certifikáty (Certifikát EU COVID-19 (EU Digital COVID Certificate) u Ag testů budou vydávány na místě (doba čekání na výsledek 15-20 minut).

Upozorňujeme, že Antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění COVID-19) nebo pro osoby v nařízené karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví e-žádanku na PCR test.

PLACENÝ POC ANTIGENNÍ TEST (SAMOPLÁTCE) vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů – platnost 24 hodin.

• Odběry se provádějí pouze po předchozí rezervaci konkrétního termínu – objednávkový systém ZDE
  • Zájemce musí uhradit bezhotovostně částku 201 Kč na Odběrovém místě (platební terminál).