OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 VE FN PLZEŇ

Očkovací centrum Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny nabízí očkování proti onemocnění covid-19. Vedle základního očkování lze přijít i na tzv. posilující dávku, a to jak třetí či čtvrtou, tak aktuálně i pátou dávku. Toto přeočkování je doporučeno především rizikovým skupinám, využít jej ale mohou všichni zájemci starší 12 let, u kterých uplynuly minimálně 3 měsíce od aplikace předchozí dávky.

Osoby starší 16 let mohou přijít bez předchozí registrace, ale s ohledem na epidemickou situaci a vysokou nakažlivost nové varianty viru covid-19 doporučujeme rezervaci termínu v objednávkovém formuláři, případně telefonicky na čísle 377 401 145 nebo 377 401 146. Tento postup pomáhá eliminaci zvýšeného a tím i rizikového pohybu osob ve vymezených prostorách Očkovacího centra. V souladu s doporučením MZ ČR v těchto prostorách žádáme o zakrytí dýchacích cest respirátorem FFP2 (FFP3).

KONTAKTY

OČKOVACÍ CENTRUM se nachází v areálu bývalé Vojenské nemocnice FN Plzeň Bory, Edvarda Beneše 13, pavilon č. 61 (růžová budova na snímku níže), 3. patro. Aplikujeme vakcínu Comirnaty (Pfizer/BioNTech)

OTEVÍRACÍ DOBA pondělí – pátek od 7.00 do 11.30 hodin a od 13.00 do 15.00 hodin (čas od 11.30 do 12.00 a od 15.00 do 15.30 je vyhrazen pro observaci po podání očkovací látky). S ohledem na zájem o očkování 4. dávkou se provozní doba může měnit, doporučujeme sledovat webové stránky FN Plzeň či se informovat na tel. lince 377 401 145 / 377 401 146.

REGISTRACE (zájemců o 1., 3., 4. a 5. dávku): https://registrace.mzcr.cz/

CERTIFIKÁTY A POTVRZENÍ: https://ocko.uzis.cz/

INFOLINKA OČKOVACÍHO CENTRA PRO VEŘEJNOST: 377 401 145 / 377 401 146  lze využít pro objednání, ověření termínu či změnu termínu očkování

OČKOVÁNÍ DĚTÍ (0,5 - 4 ROKY)

Vakcinace proti onemocnění covid-19 u dětí ve věkové kategorii 0,5 – 4 roky probíhá s ohledem na věk v prostorách Dětské kliniky ve FN Lochotín (vchod F, 6. patro) a je zajištěna pediatrem a dětskou sestrou.
• Očkování je možné po předchozím objednání na tel. 377 401 145 a 377 401 146, případně přes online objednávkový formulář (odkaz zde). K očkování je zapotřebí nechat vyplnit a podepsat anamnestický dotazník (ke stažení zde) příslušným registrujícím praktickým lékařem pro děti a dorost. Tímto lékař potvrzuje vhodnost zařazení očkování s ohledem na zdravotní stav a očkovací kalendář dítěte. Bez tohoto podepsaného dotazníku praktickým dětským lékařem nebude možné očkování dítěte 0,5 – 4 roky uskutečnit. Při očkování těchto dětí je nutná přítomnost alespoň jednoho zákonného zástupce dítěte.

OČKOVÁNÍ DĚTÍ (5-11 LET)

Vakcinace proti onemocnění covid-19 u dětí ve věkové kategorii 5 – 11 let zajištěna pediatrem a dětskou sestrou. Provozní doba dle objednávek.
• Registrace probíhá standardně v systému Reservatic. Jakmile registrující osoba získá termín k očkování, společně s touto informací obdrží na e-mail, který uvedla při registraci, dotazník, který bude zapotřebí vyplnit a podepsat příslušným registrujícím praktickým lékařem pro děti a dorost. Tímto lékař potvrzuje vhodnost zařazení očkování s ohledem na zdravotní stav a očkovací kalendář dítěte. Bez tohoto podepsaného dotazníku praktickým dětským lékařem nebude možné očkování dítěte 5-11 let uskutečnit. Při očkování těchto dětí je nutná přítomnost alespoň jednoho zákonného zástupce dítěte.

OČKOVÁNÍ DĚTÍ (12-15 LET)

Vakcinace proti onemocnění covid-19 u dětí ve věkové kategorii 12 – 15 let zajištěna pediatrem. Provozní doba dle objednávek.
• není vyžadována přítomnost zákonného zástupce dítěte – požadujeme ale doprovod starší 18 let, který předloží zákonným zástupcem podepsanou Plnou moc - vzor zde
• každé dítě musí být předem řádně registrované na portále MZ ČR (https://registrace.mzcr.cz/), na základě registrace bude na uvedený kontakt zaslán PIN2 pro rezervaci termínu očkování, případně lze využít možnost telefonického objednání na infolince Očkovacího centra, 377 401 145 / 377 401 146.

OČKOVÁNÍ PRO OSOBY STARŠÍ 16 LET

Osoby ve věku 16 - 17 let mohou přijít bez doprovodu, ale je zapotřebí mít s sebou informovaný souhlas podepsaný zákonným zástupcem. Lze přijít bez předchozí registrace, s ohledem na epidemickou situaci a vysokou nakažlivost nové varianty viru covid-19 doporučujeme rezervaci termínu v objednávkovém formuláři.

Očkovací centrum v prostorách Plzeňského Prazdroje již v provozu není.

Očkovací centrum Bory

Nedefinováno