Dárce si odvezl televizi

Letošní ročník soutěže Daruj krev, daruješ naději na Transfuzním oddělením FN Plzeň proběhl již po sedmé. Prázdniny jsou obdobím, kdy krevních dárců chodí méně, a již se stalo krásnou tradicí, že firma Panasonic společně s transfuzním oddělením vyhlašují soutěž o televizor Panasonic. V pátek 12.října ředitel Fakultní nemocnice Plzeň MUDr. Václav Šimánek Ph.D. a generální ředitel firmy Panasonic v Plzni Yasunari Anan předali výherci cenu 7.ročníku této soutěže. 

Výhercem se stal mladý muž z Plzně Petr Spousta, který je pravidelným dárcem od roku 2009 a letní odběr byl jeho dvacátým v pořadí. Do svého domova si odvážel LED televizor o úhlopříčce 139 cm, který nabízí špičkovou kvalitu obrazu v ultra HD rozlišení, vysoce výkonný procesor, připojení k internetové síti a mnoho dalších funkcí. Tento model patří do nejvyšší řady výrobků firmy Panasonic. 
Ředitel fakultní nemocnice Václav Šimánek děkoval slovy: „Velmi si vážím všech dárců, kteří přichází do naší nemocnice bezplatně darovat tu nejvzácnější tekutinu. Každému z nás se může stát, že nám darovaná krev zachrání život, krev se nedá ničím nahradit. Je to šlechetné a všem patří velký dík.“ 
Během prázdninových dnů přišlo darovat krev 3159 dárců. Fakultní nemocnice děkuje všem dárcům a zároveň společnosti Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o. za dlouhodobou podporu. 


Na fotografii (zleva): Jiří Zuzák, generální ředitel firmy Panasonic Yasunari Anan, ředitel FN Plzeň Václav Šimánek, výherce obrazovky Petr Spousta a primářka transfuzního oddělení Jarmila Hrubá.