Běželo se pro onkologicky nemocné děti

V pátek 25.září 2015, v rámci akce Rozběháme Česko-Rozběháme FN Plzeň, více jak 400 účastníků běželo pro své zdraví, pro svůj dobrý pocit a pro dobrou věc. 
4. charitativní běh Rozběháme Česko vyběhal 29 tisíc korun, které organizátor běhu Jan Bielik předal řediteli FN Plzeň MUDr. Václavu Šimánkovi , Ph.D. se slovy: „Všichni účastníci, začátečníci či pokročilí, běželi i pro to, aby jejich kroky a pot přinesly dobrou věc a myslím, že 29 tisíc je krásná částka. FN Plzeň je čtvrtým partnerem charitativních běhů Rozběháme Česko a při tomto běhu se podařila se vybrat částka největší. 
Ředitel fakultní nemocnice Václav Šimánek dodává: „Při běhu byla nádherná atmosféra, která se těžko popisuje, ta se musí prožít. Dlouhý světelný lidský dav v nočním borském parku musel uchvátit každého účastníka. A hlavně, všichni přítomní svým příspěvkem napomohli k částce, která zpříjemní dlouhé hospitalizace hematoonkologickým dětským pacientům. Ještě jednou velký dík.“ 
Nemalým překvapením pro organizátory byla chvíle, kdy se dozvěděli, že v ten samý den a pro tu stejnou dobrou věc běžely v Železné Rudě ženy, účastnice sportovního víkendu. Jana Bielika oslovily a výtěžek běhu předaly do společného daru. 
Fakultní nemocnice Plzeň děkuje organizátorů běhu, všem účastníkům a ženám železnorudského běhu za příspěvek pro vážně nemocné děti.