UROLOGIE (hra ze života)

Divadelní spolek Kolofantí představil Urologickou kliniku na divadelních prknech. V pátek 16. února zahráli herci tohoto spolku představení pro zaměstnance Urologické kliniky FN Plzeň. Hořká komedie je dvouhodinovou zábavou a zatím nejúspěšnější hrou divadelníků z Kolovče. Je to necelé dva roky, co byl autor Martin Volf hospitalizován na urologii FN Plzeň a v průběhu léčení mu vnukl kamarád Pavel Kruml myšlenku napsat hru o této zkušenosti. Dle reakcí publika se dílo opravdu podařilo. Již v loňském roce ochotníci zahráli v Kolovči na Domažlicku charitativní představení s názvem ZOO, jehož zisk ze vstupného ve výši 13 900 korun předali FN Plzeň pro dětské Hematologicko-onkologické oddělení. Principál Martin Volf vzkazuje fakultním divákům: „Byli jste opravdu skvělým publikem, díky moc. Na jaře plánujeme další charitativní představení pro fakultní urologii a doufáme, že bude mít u diváků stejný ohlas.“

Na fotografii zleva: přednosta Urologické kliniky Milan HORA, autor Martin Volf, lékař Miroslav Dolejš